2
2020
2011-11-26

11 LISTOPADA W STERDYNI


Po uroczystym złożeniu kwiatów przed pomnikiem poświęconym żołnierzom Armii Krajowej i odśpiewaniu „Roty”, nastąpił przemarsz z orkiestrą dętą do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Tam przedstawiciele gminnych i powiatowych władz samorządowych oraz ks. Zbigniew Rycak otworzyli wystawę „Bronić każdej grudki ziemi … Bataliony Chłopskie 1940 - 1945” z Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie. Następnie uczniowie sterdyńskiego gimnazjum Kinga Urban i Kamil Krysiak przedstawili historię Narodowego Święta Niepodległości, po czym rozpoczął się Koncert Galowy Laureatów „III Konkursu Piosenki Patriotycznej Południowego Podlasia i Mazowsza”. Wystąpił zespół wokalno-instrumentalny DZIECI BOŻE z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Sokołowie Podlaskim, Angelika Marczuk ze Sterdyni, Dominka Bogucka z Gimnazjum w Bogutach Piankach, zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Wólce Okrąglik, Zespół Ludowy ŻURAWIACY z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach Piankach. Występy artystyczne były na wysokim poziomie, co podkreśliło rangę święta. Jednocześnie od godziny 12 trwały zmagania sportowe: IV Bieg Niepodległościowy ulicami Sterdyni oraz Turniej piłki ręcznej, w którym rywalizowały drużyny dziewcząt ze szkół podstawowych z Małkini, Sokołowa Podlaskiego, Zielonki i Sterdyni. W Biegu Niepodległości zwyciężył Michał Osipiak, tuz za nim byli Rafał Zubow i Jarosław Turos.

            Zarówno uczestnicy Koncertu Galowego, jak i zwycięzcy zmagań sportowych otrzymali nagrody. Na wszystkich uczestników uroczystości czekała grochówka i ognisko z kiełbaskami.

Organizatorem uroczystości były Towarzystwo Miłośników Ziemi Sterdyńskiej i Gminny Ośrodek Kultury I Sportu w Sterdyni. Imprezy współfinansowane były ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

J.O.

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe