17
2020
2017-03-27

100-lecie LO w Węgrowie


W marcu odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Organizacyjnego powołanego w związku ze zbliżającym się stuleciem I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie. Jak ustalono, finałowa część obchodów odbędzie się w weekend 21-23 września 2018 roku, choć nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących.

Na drugim posiedzeniu absolwenci wybrali prezydium komitetu, którego przewodniczącym został prof. Wojciech Żagan. W skład prezydium weszli także: wiceprzewodniczące– pani Barbara Szymańska i pani Małgorzata Janiuk oraz sekretarz –pani Joanna Gago. Ponadto komitet podzielił się na sześć sekcji tematycznych, w ramach których realizowane będą poszczególne zadania składające się na program jubileuszowego Zjazdu. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęły pani Maria Koc, wicemarszałek Senatu RP i pani Halina Ulińska, Wicestarosta Węgrowski.

Głównym punktem drugiego posiedzenia komitetu było wstępne zaplanowanie porządku uroczystości związanych z jubileuszem 100-lecia węgrowskiego Liceum. Jak zgodnie przyznali absolwenci różnych pokoleń, obchody tak istotnego jubileuszu powinny rozciągnąć się w czasie na przestrzeni całego roku, a swój finał będą mieć w trzeci weekend września (21-23.09.2018r.). Przez ponad dwie godziny, podczas burzy mózgów przez salę przetoczyło się dziesiątki atrakcyjnych pomysłów, których wspólnym mianownikiem była chęć jak najdoskonalszego zorganizowania i uatrakcyjnienia rocznicy. Choć jest jeszcze nieco za wcześnie, aby zdradzać konkrety, jedno jest pewne, atrakcji, czasu na wspomnienia, a także dobrej zabawy w przyszłym roku na pewno nie zabraknie.

Już teraz zachęcamy do rejestrowania się w bazie, która dostępna jest na stronie Liceum – www.lowegrow.aplus.pl/zjazd.

Zadbać o pamięć

Oprócz planowania hucznego jubileuszu podczas minionego spotkania przyszedł także czas na rozmowę o upamiętnieniu budowniczych węgrowskiego Liceum. Z tą inicjatywą wyszedł pan Tadeusz Majewski, który zaproponował ogłoszenie zbiórki pieniędzy, które zostaną przeznaczone na ufundowanie nowych nagrobków dla ojców założycieli szkoły: pana Józefa Gołębiewskiego oraz doktora Karola Szamoty, a także na wmurowanie tablicy pamiątkowej na najstarszej części szkoły.
- Zwracamy się z apelem do wszystkich absolwentów o wsparcie finansowe tej inicjatywy. Liczymy, że będą to wpłaty indywidualne, ale zachęcamy także do przeprowadzenia składek w swoich rocznikach lub klasach – apelował Przewodniczący Sekcji Pamięci, pan Tadeusz Majewski.

Zachęcamy do wpłacania dobrowolnych kwot na ten cel na specjalnie utworzone subkonto.
Nr konta: 26 9236 0008 0013 4066 2000 0040 z dopiskiem NAGROBKI
Stowarzyszenie OGÓLNIAK na Rzecz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych w LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie, 07-100 Węgrów, ul. Mickiewicza 3.tekst: Mateusz Majewski
foto: Mateusz Majewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe