17
2020
2019-07-16

1,5 mln zł na ekologiczne inwestycje dla dwóch gmin


W środę 10 lipca w Urzędzie Gminy Korczew odbyło się oficjalne podpisanie umowy na  realizację projektu dotyczącego ochrony powietrza w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dzięki dotacji z UE gmina Korczew w partnerstwie z gminą Jabłonna Lacka pozyskały 1,5 mln zł na wymianę kotłów oraz instalacje OZE.

Dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Zarząd Województwa Mazowieckiego mieszkańcy gmin Korczew i Jabłonna Lacka będą mogli wymienić stare kotły centralnego ogrzewania na automatyczne piece spalające biomasę czy olej oraz piece elektryczne lub gazowe. Dodatkowo na dachach budynków jednorodzinnych zamontowane zostaną instalacje fotowoltaiczne oraz solarne. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy zyskają energię elektryczną, cieplną oraz ciepłą wodę.

Umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego - Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Korczew Sławomir Wasilczuk. Obecny był także wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk.

Coraz częściej gminy decydują się na realizacje projektów, które mogą przyczynić się do walki z zanieczyszczeniami środowiska. Montaż instalacji fotowoltaicznych i wymiana kotłów znacznie przyczynią się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych. Wpłynie to korzystanie na jakość powietrza w regionie.

Oprac. KDC 
Fot. UMWM


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe