17
2020
2019-07-16

­Teatr to ich pasja


W minionym roku szkolnym grupa teatralna „Kacperek” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim z sukcesami uczestniczyła w wielu festiwalach i przeglądach.

W kwietniu młodzi aktorzy zdobyli I miejsce na XXIV Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska 2019” w Sokołowie Podlaskim, kwalifikując się do finału w Siedlcach. Również w kwietniu podopiecznych Urszuli Danielskiej nie zabrakło w Piasecznie na XX Wojewódzkim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Effka 2019”. W maju grupa otrzymała wyróżnienie na XIII Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak 2019” w Mrozach. W czerwcu, po wcześniejszej kwalifikacji, „Kacperek” wziął udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Nieprofesjonalnych Amatorskich Grup Teatralnych „Płośnickie Lato Teatralne 2019” w Płośnicy koło Działdowa. Nagrody zdobywali tez uczniowie. Kajetan Baran za ujmującą kreację mima w spektaklu „Czy to ja?” otrzymał nagrodę aktorską na „Effce” w Piasecznie. Na tym samym festiwalu wyróżnienia aktorskie przyznano Gabrieli Andryszczyk (za rolę ojca w spektaklu „Czy to ja?”) i Zofii Bierdzińskiej (za rolę dziewczyny w spektaklu „Czy to ja?”)

Sukcesy odnosił też „Mini – Kacperek”. Oto one: I miejsce na XXIV Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska 2019” w Sokołowie Podlaskim; II miejsce – Srebrna Maska II stopnia w finale XXIV Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska 2019” w Siedlcach; II miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Nieprofesjonalnych Amatorskich Grup Teatralnych „Płośnickie Lato Teatralne 2019”. Nie zabrakło indywidualnych wyróżnień aktorskich na XX Wojewódzkim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Effka 2019”. Karolinę Mróz nagrodzono za ujmującą kreację dziewczynki w przedstawieniu „A królik słuchał…”, Liliannę Nowotniak za wzruszającą rolę królika w tym spektaklu, Michalinę Piećko za zabawnie zagraną rolę hieny.

Warto również dodać, że uczniowie z „Kacperka” odnosili też sukcesy w powiatowych konkursach recytatorskich.

Najważniejsze jednak, że dla członków obu grup teatr jest świetną zabawą i bardzo rozwijającą aktywnością. Uczniowie realizują swoje pasje i marzenia, a widzom dostarczają wielu artystycznych doznań.
J.O. 
Fot. Archiwum grupy "Kacperek"

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe