17
2020
2017-06-26

„*Kopciuszek – opowieść o miłości”*


Czy to bajka, a może opowieść to prawdziwa
Ona jednak sekret o szczęściu w sobie skrywa.
Znajdziesz ją tam, gdzie dobro zło zwycięży,
Gdyż dobro moc potężną w sobie dzierży”.
     Tak kończy się treść przedstawienia musicalowego „ Kopciuszek – opowieść o miłości” wystawionego w dniu 11. czerwca 2017r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury przez grupę teatralną „Promyk” ze szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim.
   Był to spektakl przygotowany w ramach innowacji pedagogicznej, mający na celu wspomaganie rozwoju młodego człowieka oraz przygotowanie go do uczestnictwa w życiu kulturowym środowiska lokalnego.
   Doskonała współpraca i odpowiedzialność opiekunów: Agnieszki Steć, Ireny Rytel, Agnieszki Winnickiej, Jolanty Dudek i Agnieszki Zych sprawiły, że uczestnicy „Promyka” z wielkim przejęciem i zaangażowaniem, przy pełnej widowni, zagrali swoje kwestie, za które otrzymali gromkie brawa i gratulacje.
   W roli Kopciuszka wystąpiła Katarzyna Zych, a jej ojca zagrał Mateusz Dybowski. Macochą była Amelia Rostkowska, natomiast w role jej złych córek wcieliły się Hanna Winnicka i Oliwia Subda. Wystąpili też: książę – Rafał Maleszewski oraz król i królowa zagrani przez Aleksandrę Mleczko i Bartosza Zakrzewskiego, którym asystował herold – Kacper Chojnowski.
   W rolę elfów wcieliły się: Kinga Godlewska, Julia Stepnowska, Sylwia Wilgos, Magdalena Zakrzewska, Sandra Drabanek, Iga Stefańczyk, Dobromiła Latos, Marianna Omieciuch.
   Na szczególną uwagę zasłużyła Oliwia Frąc – wróżka – która samodzielnie ułożyła choreografię do swojego tańca.
   Całości dopełniła przepiękna scenografia wykonana przez panią Barbarę Mazurczak oraz kostiumy uszyte przez panią Oksanę Żochowską.
   Ogromne podziękowania za wsparcie i wiarę w powodzenie spektaklu należą się dyrekcji szkoły pani Grażynie Niemierce, a także pani dyrektor Ewie Rutkowskiej i pracownikom M – GOK w Kosowie Lackim, którzy zaangażowali się w promocję naszego występu.
   Należy również wspomnieć, że do sukcesu grupy „ Promyk” w dużej mierze przyczyniła się Rada Rodziców, wspierająca nas finansowo.
   Wierzymy, że przy takiej współpracy, w przyszłym roku szkolnym, uda nam się zaprezentować kolejny już musical pt. „ Życie - jak cztery pory roku”.

Agnieszka Steć
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe